Aktualności klubowe - KKS Perkun

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności klubowe

XXVII Zawody Strzeleckie KKS PERKUN za nami :) 25 lutego 2018 r. przy dużym mrozie i ostrym słońcu na strzelnicy w Wieściszowicach wystartowało 53 zawodników. Odbyły się cztery konkurencje: klasyczna pistoletowa, karabin z „optyką” na 100 m oraz dwie rywalizacje strzelbowe. Szczególnie emocjonujące było strzelanie amunicją kulową ze strzelby gładkolufowej do tarczy na dystansie 50 m. Komunikat klasyfikacyjny wraz z załącznikiem obejmującym klasyfikację łączną po II rundzie Pucharu Prezesa KKS PERKUN można pobrać w zakładce „Dokumenty i wyniki”. Wszystkim uczestnikom zawodów jak zwykle serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne 25 marca 2018 r., których szczegóły opisane są w zakładce „Terminy zawodów”.
W dniu 28 stycznia 2018 r. na strzelnicy w Wieściszowicach rozpoczęliśmy nowy sezon strzelecki. W XXVI Zawodach Strzeleckich Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego PERKUN wystartowało blisko 50 zawodników. Zawody te stanowiły zarazem I rundę Pucharu Prezesa KKS PERKUN. Kolejne rundy, a jest ich 10 przypadają na każde, kolejne zawody. Finał będzie miał miejsce w dniu 25 listopada 2018 r. podczas XXXV Zawodów Strzeleckich Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego PERKUN. Serdecznie więc zapraszamy do systematycznego udziału w organizowanych przez nas zawodach strzeleckich :) 
29 grudnia 2017 r. mieliśmy ostanie w roku 2017 spotkanie klubowe. Choć zasadniczym celem była dobra zabawa a nie wyniki - w imprezie, podczas nocnej i śnieżnej aury udział wzięło 39 zawodników. Rok ubiegły zakończyliśmy więc w bardzo miłej atmosferze, zaś podsumowując dodamy, że w 11 zorganizowanych przez nas, w 2017 r. zawodach, wystartowało łącznie 590 zawodników! Bardzo wielu więc zainteresowało się naszymi przedsięwzięciami, biorąc w nich osobisty udział. Oczywiście naszych sympatyków i „zwykłych ludzi dobrej woli” jest znacznie więcej. Trudno w tym miejscu podziękować konkretnym osobom z imienia i nazwiska, bo można niezamierzenie kogoś pominąć. Dziękujemy więc z całego serca wszystkim tym, którzy w różny sposób wspierali naszą działalność i prosimy o dalsze wsparcie, bo to nas motywuje i pokazuje, że nasze wysiłki są doceniane – a przecież nie ma sensu żadna inicjatywa, gdy nie jest kierowana do innych ludzi :) 
26 listopada 2017 r. podczas XXV Zawodów Strzeleckich Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego PERKUN zakończyliśmy sezon strzelecki w naszym Klubie. W zawodach wystartowało 63 zawodników, w czterech konkurencjach. Szczególnie ciekawa była konkurencja strzelbowa, gdzie trzeba było wykazać się nie tylko szybkością ale i odpowiednio przemyślaną strategią. Ponadto podczas konkurencji „pistolet historyczny” można było obejrzeć klasyczne i legendarne konstrukcje oraz porównać ich celność ze współczesnymi pistoletami centralnego zapłonu. Komunikat klasyfikacyjny udostępniamy w zakładce „Dokumenty i wyniki”. Wszystkim zawodnikom, którzy w roku 2017 tak licznie uczestniczyli w organizowanych przez nas zawodach serdecznie dziękujemy i zapraszamy na zawody w sezonie 2018, których kalendarz opublikujemy już wkrótce :)
Cyklon Grzegorz nie przeszkodził w przeprowadzaniu XXIV Zawodów Strzeleckich Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego PERKUN o Puchar Wójta Gminy Marciszów. 29 października 2017 r. na naszej strzelnicy w Wieściszowicach, w czterech konkurencjach wystartowała rekordowa liczba zawodników, bo aż 72 i to z kilku klubów strzeleckich, z różnych rejonów Polski. Puchar Wójta Gminy Marciszów wywalczył Sebastian Wójcik z KKS PERKUN, II miejsce zajął Mirosław Matkowski z WKS Śląsk Wrocław, a III miejsce Robert Haraszkiewicz z Czaka Wałbrzych. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, zaś wszystkim uczestnikom zawodów bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie, mimo ekstremalnie niekorzystnych warunków pogodowych. Dziękujemy również Wójtowi Gminy Marciszów Panu Stefanowi Zawierusze za objęcie zawodów patronatem i ufundowanie pucharów. Komunikat klasyfikacyjny udostępniamy jak zwykle w zakładce „Dokumenty i wyniki”. Zapraszamy zarazem serdecznie na ostatnie zawody jakie organizujemy w tym roku - w dniu 26 listopada 2017 r. godzina 11:00 strzelnica w Wieściszowicach XXV Zawody Strzeleckie Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego PERKUN. 
W XXIII Zawodach Strzeleckich Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego PERKUN, które odbyły się w dniu 24 września 2017 r. na strzelnicy w Wieściszowicach, wystartowało 67 zawodników z kilku klubów strzeleckich. Przeprowadzono cztery konkurencje: 1) pistolet sportowy (22 lr) 25 m, 10 strzałów, cel tarcza sportowa, postawa klasyczna - jednorącz; 2) pistolet centralnego zapłonu 9 mm makarow, 25 m, 10 strzałów, cel tarcza sylwetkowa, postawa klasyczna – oburącz; 3) karabinek sportowy (22 lr) 50 m, cel tarcza sportowa, 3 x 5 strzałów - trzy postawy (leżąc, klęcząc, stojąc); 4) karabin centralnego zapłonu 100 m, 10 strzałów, cel tarcza sportowa, postawa siedząc. Mimo nie najlepszej pogody, bardzo miło zaskoczyła nas rekordowa, jak dotychczas liczba zawodników. Widać, że kończy się sezon strzelecki i trzeba zdobyć punkty do przedłużenia licencji zawodniczych :) U nas jest na to szansa jeszcze na XXIV Zawodach Strzeleckich KKS PERKUN o Puchar Wójta Gminy Marciszów w 29 października 2017 r. oraz XXV Zawodach Strzeleckich KKS PERKUN, zaplanowanych na dzień 26 listopada 20017 r. Serdecznie zapraszamy!!!
27 sierpnia 2017 r. na strzelnicy w Wieściszowicach odbyły się XXII Zawody Strzeleckie Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego PERKUN. Wystartowało 55 zawodników z kilku klubów. Przeprowadzone zostały cztery konkurencje: karabinek sportowy 100 m, strzelba gładkolufowa – poper metalowy na czas oraz dwie konkurencje z pistoletu centralnego zapłonu. Szczególnie ciekawe było strzelanie na 100 m z karabinka bocznego zapłonu oraz konkurencja pistolet historyczny, gdzie ograniczeniem dopuszczenia do rywalizacji był cenzus czasowy opracowania konstrukcyjnego – 1945 r. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zawodów i zapraszamy na kolejną imprezę strzelecką 24 września 2017 r. o godzinie 11:00, kiedy to na strzelnicy w Wieściszowicach odbędą XXIII Jesienne Zawody Strzeleckie Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego PERKUN. 
XXI Letnie Zawody Strzeleckie Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego PERKUN odbyły się na strzelnicy w Wieściszowicach w dniu 25 czerwca 2017 r. W zawodach udział wzięło 38 zawodników, w czterech konkurencjach. Pogoda przepiękna, atmosfera przemiła, jedzenie przepyszne :) Komunikat klasyfikacyjny, dostępny jak zwykle w zakładce „Dokumenty i wyniki”. Wszystkim zawodnikom i gościom serdecznie dziękujemy za udział w imprezie. Teraz przerwa wakacyjna ale już zapraszamy na XXII Zawody KKS PERKUN w niedzielę 27 sierpnia 2017 r. jak zwykle o godz. 11:00.
W upalną niedzielę 28 maja 2017 r. rozegraliśmy XX Zawody Strzeleckie Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego PERKUN o Puchar Starosty Kamiennogórskiego. W zawodach, w czterech konkurencjach wystartowało 58 zawodników z kilku klubów, a także zaproszeni goście. Najlepszym w poszczególnych konkurencjach rozdano dyplomy. Puchary Starosty Kamiennogórskiego za I, II i III miejsce przypadły zawodnikom, którzy uzyskali najlepszy wynik łączny z wszystkich konkurencji. Zwycięzca zawodów Sebastian Wójcik z KKS PERKUN otrzymał nagrodę główną w postaci pistoletu CZ 75 SP-01 Shadow, którą w szlachetnym i pięknym geście zdecydował przekazać na rzecz Klubu. Serdecznie pragniemy w tym miejscu podziękować Panu Staroście Jarosławowi Gęborysowi oraz członkom zarządu Powiatu Kamiennogórskiego za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu zawodów. Dziękujemy również firmie Colt – Sklep Myśliwski z Wrocławia za pomoc w ufundowaniu nagród oraz Panu Jerzemu Kowalikowi – Tartak Jaczków za ufundowane i perfekcyjnie wykonane stanowiska strzeleckie. Oczywiście dziękujemy również wszystkim uczestnikom zawodów oraz zaproszonym gościom za udział w imprezie. Komunikat klasyfikacyjny udostępniamy jak zwykle w zakładce „Dokumenty i wyniki”. Zapraszamy serdecznie na kolejne XXI Letnie Zawody Strzeleckie KKS PERKUN, zaplanowane na dzień 25 czerwca 2017 r.
XIX Zawody Strzeleckie Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego PERKUN odbyły się 30 kwietnia 2017 r. na strzelnicy w Wieściszowicach. Wystartowało 53 zawodników w 4 konkurencjach: pistolet sportowy w dwóch rywalizacjach, karabinek sportowy oraz karabin centralnego zapłonu. Zawody były zarazem testem dla zakupionych przez Klub czterech fabrycznie nowych pistoletów bocznego zapłonu Beretta U22 Neos. Broń doskonale się sprawdziła i zapewne będzie nam służyć przez długi czas. Komunikat klasyfikacyjny udostępniamy jak zwykle w zakładce „Dokumenty i wyniki”. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zawodów i zapraszamy na XX Zawody Strzeleckie Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego PERKUN o Puchar Starosty Kamiennogórskiego, które odbędą się 28 maja 2017 r. z wyjątkową nagrodą - o czym niebawem w szczegółach poinformujemy :) 
26 marca 2017 r. przywitaliśmy wiosnę na naszej strzelnicy w Wieściszowicach. XVIII Wiosenne Zawody KKS PERKUN odbyły się przy pięknej, słonecznej pogodzie. W czterech konkurencjach rywalizowało aż 63 zawodników, co jest wynikiem zapewne tego, że liczba członków naszego Klubu stale i systematyczne rośnie – obecnie jest nas już ponad 100:) Oczywiście każdorazowo chętnie gościmy także strzelców z innych klubów. Komunikat klasyfikacyjny dostępny jest jak zwykle w zakładce „Dokumenty i wyniki”. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne zawody w dniu 30 kwietnia 2017 r., których szczegóły podane zostaną wkrótce w zakładce „Terminy zawodów”.
XVII Zawody Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego PERKUN odbyły się w dniu 26 lutego 2017 r. na strzelnicy w Wieściszowicach. W zawodach udział wzięło 44 zawodników, rywalizując w czterech konkurencjach (dwóch pistoletowych i dwóch karabinowych). Imprezę trochę utrudniało wszechobecne błoto, ale poza tym pogoda dopisała, zaś gorące kiełbaski z grilla oraz kawa skutecznie podnosiły morale zawodników :) Komunikat klasyfikacyjny umieszczony został w zakładce „Dokumenty i wyniki”. Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie dziękujemy i zapraszamy na koleje, wiosenne już zawody - 26 marca 2017 r. o godzinie 11:00 - których szczegóły podamy wkrótce w zakładce „Terminy zawodów”. 
Nowy sezon strzelecki w naszym Klubie wystartował! W otoczeniu przepięknej zimowej aury, odbyły się XVI Zimowe Zawody Strzeleckie KKS PERKUN. Przeprowadzone zostały cztery konkurencje, w który udział wzięło blisko 40 zawodników, w tym wielu gości z innych klubów. Bardzo cieszy nas, że organizowane w Wieściszowicach imprezy przyciągają coraz więcej uczestników i pasjonatów strzelectwa nie tylko z Dolnego Śląska, ale również z dalszych regionów Polski :) Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zawodów i zapraszamy na kolejne, które odbędą się w niedzielę 26 lutego 2017 r. Szczegóły w zakładce „Imprezy i wydarzenia”. Komunikat klasyfikacyjny z zawodów styczniowych można pobrać w zakładce „Dokumenty i wyniki”.
30 grudnia 2016 r. zakończyliśmy stary rok udaną imprezą strzelecką :) Mroźny, aczkolwiek wyjątkowo słoneczny jak na tę porę roku dzień spowodował, że wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy zmroku. Gdy tylko zrobiło się dostatecznie ciemno przeprowadziliśmy dwie konkurencje, które wymagały nie tylko „celnego oka” ale także sprytu i sporego wysiłku fizycznego. Ostatecznie imprezę na naszej strzelnicy zakończyliśmy przy sztucznym oświetleniu oraz gorącym dopingu ponad 30 uczestników. Efekt uwidacznia komunikat klasyfikacyjny, dostępny w zakładce „Dokumenty i wyniki”. Serdecznie dziękujemy wszystkim Członkom Klubu, za udział w pikniku!!! 
Za nami kolejne zawody, zorganizowane wspólnie z Klubem Strzeleckim GARDA z Ostródy. 20 listopada 2016 r. rywalizacja odbyła się równolegle na czterech strzelnicach: Kaczory - Wieściszowice - Wyszków – Marcinkowo. Łącznie w 20 konkurencjach, wystartowało ponad 200 zawodników z kilkunastu klubów strzeleckich z całej Polski, w tym tylko na naszej strzelnicy w Wieściszowicach, pomimo wyjątkowo silnego wiatru - aż 60. Zawody były także testem dla nowego nabytku Klubu – strzelby gładkolufowej Winchester, która sprawiła się bez zarzutu. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w zawodach, a Klubowi Strzeleckiemu GARDA za ich wzorcową organizację!!! Komunikat klasyfikacyjny zamieszczony jest jak zwykle w zakładce „Dokumenty i wyniki”.
XV Zawody Strzeleckie Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego PERKUN o Puchar Wójta Gminny Marciszów za nami! Impreza miała wzorcowy przebieg i jak dotychczas zgromadziła największą liczbę zawodników w historii klubu – aż 60, przy czym liczba wszystkich gości, którzy nas odwiedzili podczas zawodów z pewnością przekroczyła 70 osób. Rywalizacja odbyła się w czterech klasycznych konkurencjach, a puchary Wójta Gminy Marciszów przypadły trzem osobom, które zajęły najlepsze miejsca w klasyfikacji generalnej. Ponadto imprezie towarzyszył pokaz broni historycznej z okresu obu wojen światowych, znajdującej się w kolekcjach członków naszego klubu, a także związane z tym prelekcje i dyskusje.
Szczególnie chcemy podziękować władzom Gminy Marciszów, w tym Wójtowi Panu Stefanowi Zawierusze oraz jego Zastępcy Panu Wiesławowi Cepielikowi zaangażowanie i nieoceniony wkład w organizację zawodów oraz wspieranie działalności naszego klubu. Serdecznie dziękujemy także wszystkim Radnym Gminy Marciszów oraz Sołtysom z Gminy Marciszów, którzy przyjęli nasze zaproszenia i zaszczycili nas swoją obecnością podczas zawodów. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli liczyć na Państwa wsparcie, w nie mniejszym zakresie. Dziękujemy również firmie Colt z Wrocławia za doposażenie klubu w pokrowce na broń klubową używaną podczas zawodów.
Komunikat klasyfikacyjny dostępny jest w zakładce „Dokumenty i wyniki”. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i jeszcze raz gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w imprezie. Do zobaczenia na zawodach 20 listopada 2016 r., których szczegóły podamy wkrótce :)
28 sierpnia 2016 r. w Wieściszowicach odbyły się XIV Zawody Strzeleckie Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego PERKUN. Do wszystkich czterech przeprowadzonych konkurencji, mogliśmy zapewnić broń klubową, a nie ma się czego powstydzić. Klub obecnie posiada: cztery karabiny centralnego zapłonu SKS Simonow (kaliber 7,62x39), cztery karabinki bocznego zapłonu Sm-2 (kaliber 22 lr), cztery pistolety centralnego zapłonu Beretta 92S (kaliber 9x19 parabellum), cztery pistolety centralnego zapłonu Baikal 442 (kaliber 9x18 makarow) oraz trzy pistolety bocznego zapłonu Margolin (kaliber 22 lr). W zawodach przy pięknej, choć upalnej pogodzie, udział wzięło 34 zawodników, tak z naszego Klubu, jak i z innych klubów strzeleckich:). Ponieważ konkurencje z bronią centralnego zapłonu były dość nietypowe i trudne, wyniki okazały się zaskakujące. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy :) Komunikat klasyfikacyjny dostępny w zakładce „Dokumenty i wyniki” .
XIII Zawody Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego PERKUN przeprowadzone zostały w dniu 31 lipca 2016 r. Udział w nich wzięło 32 zawodników, rywalizując w czterech konkurencjach. Szczególne wyzwanie stanowiła konkurencja karabin centralnego zapłonu, gdyż strzelanie z pozycji stojąc, przy użyciu zawieszonego pastorału okazało się trudniejsze, niż mogłoby się to wydawać. Ciekawie i atrakcyjnie zorganizowana została również konkrecja pistolet centralnego zapłonu do celów reaktywnych na czas. Komunikat klasyfikacyjny, jak zwykle z zakładce „Dokumenty i wyniki”


W sobotę 30 lipca 2016 r. na strzelnicy w Wieściszowicach odbył się kilkugodzinny iwent historyczny w czasie, którego Pan Maciej Wyszkowski i Marcin Bajura z firmy STG ze Szczecina zaprezentowali oryginalną broń z okresu I i II wojny światowej. Nie dość, że można było dokładnie obejrzeć legendarne i często unikatowe konstrukcje amerykańskie, brytyjskie, niemieckie, włoskie, fińskie, czechosłowackie, czy rosyjskie - to przede wszystkim można było z nich postrzelać i przekonać się jak działają w praktyce i jakie wyzwania oraz udogodnienia niosły one dla ówczesnych żołnierzy. Imprezie towarzyszyła również szeroka dyskusja na temat prezentowanych konstrukcji broni strzeleckiej.

Za nami XII Zawody KKS PERKUN, które odbyły się w niedzielę 26 czerwca 2016 r. na strzelnicy w Wieściszowicach. Wystartowało 42 zawodników w czterech konkurencjach, w tym wielu gości z innych klubów, co cieszy nas niezmiernie i świadczy o tym, że atmosferę i sposób organizacji naszych zawodów doceniają coraz liczniejsi miłośnicy strzelectwa :) Komunikat klasyfikacyjny, jak zwykle w zakładce „Dokumenty i wyniki”.
22 maja 2016 r. między innymi na naszej strzelnicy w Wieściszowicach obyły się zawody strzeleckie pt. „Strzelanie z PERKUNEM”, które zorganizowaliśmy wspólnie z Klubem Strzeleckim GARDA z Ostródy, Klubem Strzeleckim SNAJPER z Mrągowa i Sekcją Strzelecką SOKÓŁ z Rynu. Rywalizacja obyła się równolegle w sumie aż na siedmiu strzelnicach, w całej Polsce: Wieściszowice, Kaczory, Marcinkowo, Nidzica, Przywary Leśne, Ryn i Wyszków. Łącznie w zawodach uczestniczyło 170 zawodników, którzy rywalizowali w 22 konkurencjach strzeleckich, przy czym tylko na naszej strzelnicy wystartowało aż 55 zawodników. Serdecznie zarazem pragniemy podziękować w tym miejscu szczególnie kolegom z KS GARDA, w tym Panu Prezesowi Jerzemu Cieśli oraz Panu Arturowi Wołoszowi za to, że zaszczycili nas swoją obecnością na strzelnicy w Wieściszowicach, stanowiąc nieoceniony wkład w zorganizowanie i przeprowadzenie tej części zawodów właśnie u nas. Komunikat klasyfikacyjny dostępny będzie jak zwykle w zakładce „Dokumenty i wyniki”.


X Jubileuszowe Zawody Strzeleckie Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego za nami. Przy wspaniałej pogodzie rywalizowało 38 zawodników w trzech konkurencjach. Szczególną atrakcję stanowiła konkurencja pistoletowa, z użyciem ciekawie zaprojektowanych celów reaktywnych. Zwycięzcy tym razem, zamiast dyplomów otrzymali medale :) Komunikat klasyfikacyjny, jak zwykle w zakładce „Dokumenty i wyniki”.
Przy okazji zawodów odbył się również ciekawy pokaz broni znajdującej się w kolekcjach członków naszego Klubu. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy udostępnili swoje pieczołowicie przechowywane eksponaty i zaangażowali się w organizację pokazu oraz podzielili swoją pasją i wiedzą z pozostałymi uczestnikami imprezy!!!
IX Zawody KKS PERKUN odbyły się w dniu 28 lutego 2016 r. w Wieściszowicach. Były to zawody, w których udział wzięła największa jak dotychczas ilość zawodników – aż 34. Tak dużą frekwencję zawdzięczamy również gościom z innych klubów, z czego bardzo się cieszymy i serdecznie zapraszamy do udziału w każdych kolejnych, organizowanych przez nas zawodach. Dodatkową atrakcją imprezy był pokaz broni palnej historycznej i współczesnej, znajdującej się w kolekcjach członków naszego klubu i przez nich zorganizowany.
Komunikat klasyfikacyjny z zawodów, dostępny jest jak zwykle w zakładce „Dokumenty i wyniki”.
Informujemy zarazem, że aktualnie przygotowujemy się do „okrągłych” X zawodów KKS PERKUN. Mamy w planach nowe atrakcje i chcemy w szczególny sposób, ten swego rodzaju jubileusz uczcić. Mamy też nadzieję, że będziemy już dysponować pełną gamą broni klubowej. O szczegółach poinformujemy niebawem na naszej stronie, w zakładce „Imprezy i wydarzenia”.
31 stycznia 2016 r. na strzelnicy w Wieściszowicach odbyły się VIII Zimowe Zawody Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego PERKUN. W zawodach udział wzięło 24 uczestników, w tym również goście spoza naszego Klubu. Pogoda jak na zamówienie. Wbrew niepomyślnym prognozom, nie spadła ani jedna kropla deszczu, a czasami nawet pokazywało się słońce :) Cóż, wiosna coraz bliżej :) Komunikat klasyfikacyjny, jak zwykle dostępny jest w zakładce „Dokumenty i wyniki”.

W dniu 16 stycznia 2016 r. przeprowadzony został egzamin na patent strzelecki, który odbył się w Ostródzie, a którego organizatorem i gospodarzem był Klub Strzelecki GARDA. Pomimo sporej odległości i ciężkich, zimowych warunków drogowych, na egzamin przyjechało 13 członków naszego Klubu i wszyscy – z czego jesteśmy bardzo dumni – przeszli egzamin pozytywnie, uzyskując patenty strzeleckie oraz licencje zawodnicze PZSS na rok 2016.
Z radością informujemy, że z dniem 22 listopada 2015 r. Karkonoski Klub Strzelecki PERKUN został członkiem Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, uzyskując licencję klubową nr LK-263/15 w dyscyplinach: pistolet, karabin i strzelba gładkolufowa.
Nasze starania w powyższym zakresie uwieńczone zostały więc pełnym sukcesem. Zarazem dziękujemy wszystkim tym członkom, sympatykom i przyjaciołom, którzy swoją pracą, radą i każdą inną formą pomocy, przyczynili się do spełnienia warunków pozwalających na uzyskanie przez nasz Klub licencji PZSS!!!
VII Jesienne Zawody Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego PERKUN obyły się 22 listopada 2015 r. na strzelnicy w Wieściszowicach. Pomimo iście zimowych warunków w impresie udział wzięło 18 zawodników. W ciągu kilku godzin, podczas mrozu i opadów śniegu, udało się nam rozegrać 4 konkurencje na obu dostępnych osiach, przy czym większość zawodników wytrwała aż do finałowego rozdania dyplomów :) Komunikat klasyfikacyjny, jak zwykle dostępny jest w zakładce „Dokumenty i wyniki”. 
25 października 2015 r. na naszej strzelnicy w Wieściszowicach oraz równolegle na strzelnicy Kaczory, należącej do Klubu Strzeleckiego GARDA z Ostródy, odbyły się połączone zawody strzeleckie. Na naszej strzelnicy gościliśmy kilkunastu członków KS GARDA, którzy przyjechali do nas aż z Ostródy. W zawodach brali również udział członkowie GARDY z województwa zachodniopomorskiego. Jest nam niezmiernie miło, że tak liczne grono kolegów z GARDY przejechało setki kilometrów, aby wziąć udział w zawodach, właśnie na naszej strzelnicy oraz pomóc w ich organizacji i oprawie. Należy się również pochwalić świetnymi wynikami członków KKS PERKUN, o czym świadczy komunikat klasyfikacyjny dostępny w zakładce „Dokumenty i wyniki”. Atmosfera i przebieg zawodów wypadły wzorcowo. Dzięki uprzejmości Studia Fotopisarzowice, powstał również krótki film z zawodów, dostępny pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=0syM_a1YyTU
W V Zawodach Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego PERKUN, które odbyły się na strzelnicy w Wieściszowicach w dniu 27 września 2015 r. udział wzięło 22 zawodników. Pomimo dość chłodnego dnia, atmosfera imprezy była gorąca. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się nadto prezentacja broni historycznej (połączona z możliwością oddania strzałów), a mianowicie karabinu DPM z lat 50 ubiegłego wieku oraz wyborowej wersji karabinu Mosin z okresu II Wojny Światowej, a także współczesnej broni wojskowej w postaci amerykańskiego karabinu M16. Do KKS PERKUN przystąpiło również kilku nowych członków, z czego niezmiernie się cieszymy, gdyż oznacza to, że zainteresowanie naszą działalnością cały czas rośnie. Komunikat z zawodów jest dostępny w zakładce „Dokumenty i wyniki”.
W dniu 8 września 2015 r. Zarząd naszego Klubu za pośrednictwem Dolnośląskiego Związku Strzelectwa Sportowego we Wrocławiu, złożył wniosek do Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego o przyjęcie Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego Perkun do PZSS i przyznanie licencji klubowej w dyscyplinach: pistolet, karabin oraz strzelba gładkolufowa. Czekamy zatem na decyzję Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego :)
Informujemy również, że trwają przygotowania klubowego magazynu broni, co umożliwi nam uzyskanie świadectwa broni, czyli tzw. pozwolenia na broń na okaziciela. To z kolei pozwoli nam na nabycie broni do Klubu i udostępnianie jej naszym członkom na strzelnicy, w czasie treningów i organizowanych imprez.

 
W dniu 30 sierpnia 2015 r. na naszej strzelnicy w Wieściszowicach odbyły się IV zawody Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego PERKUN. W impresie udział wzięło 28 zawodników, tym niemniej łącznie gościliśmy ponad 40 osób. Jest to swoisty rekord w historii naszego Klubu zwłaszcza, że zostaliśmy mile zaskoczeni zainteresowaniem i przybyciem osób, które dopiero zamierzają powiększyć grono naszych członków. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili swoją obecnością naszą skromną imprezę. Jest to dla nas wielka motywacja na przyszłość i wyraz uznania dla podjętych dotychczas starań. Jesteśmy przekonani, że kolejne - wrześniowe - zawody będą co najmniej tak samo udane!!!

Przypominamy zarazem, że komunikat z zawodów dostępny jest w zakładce „Dokumenty i wyniki”.
Upalne dni tego lata niektórzy członkowie naszego klubu postanowili spożytkować na prace przy strzelnicy. Wielkie dzięki!!!
14 czerwca 2015 r. na strzelnicy w Bronówku odbyły się III Zawody Karkonoskiego Klubu Strzeleckiego PERKUN. Przeprowadziliśmy cztery konkurencje, w tym: pistolet centralnego zapłonu 9 mm Luger do celów metalowych na 25 m, pistolet centralnego zapłonu 9 mm Makarow do dwóch tarcz na 25 m, karabinek bocznego zapłonu do tarczy sportowej na 50 m oraz karabin centralnego zapłonu do tarczy sportowej na 100 m. Aura nie tylko dopisała, ale wręcz dopiekła :). Do naszego Klubu przystąpiło też i wzięło udział w zawodach kilku nowych członków, z czego bardzo się cieszymy. Komunikat i zdjęcia z zawodów do pobrania w zakładce „Dokumenty i wyniki”Z radością informujemy, iż decyzją z dnia 3 czerwca 2015 r. Wójt Gminy Marciszów zatwierdził regulamin naszej strzelnicy klubowej w Wieściszowicach zlokalizowanej na terenie nieczynnego kamieniołomu amfibolitu. Dokładna lokalizacja (mapa) pod tym linkiem http://wikimapia.org/#lang=pl&lat=50.836571&lon=15.955925&z=15&m=b

W dniu 24 maja 2015 r. na strzelnicy Bazy Lotniczej Jednostki Poszukiwawczo - Ratowniczej „BARYT” w Stanisławowie koło Złotoryi, odbyły się międzyklubowe zawody strzeleckie o Puchar Prezesa Wojskowego Klubu Strzeleckiego Baryt w Stanisławowie, zorganizowane przez Klub Strzelecki GARDA w Ostródzie. Nasz Klub reprezentowało dziewięciu zawodników, wygrywając w sześciu z jedenastu konkurencji, a także wielokrotnie zajmując drugie i trzecie miejsca. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy utrzymania formy. Zdjęcia z zawodów i komunikat klasyfikacyjny do pobrania w zakładce „Dokumenty”.
Oprócz zawodów gospodarze z Wojskowego Klubu Strzeleckiego „BARYT” w Stanisławowie zorganizowali dodatkową, niecodzienną atrakcję w postaci przelotów samolotem PZL-104 Wilga. Cała impreza zorganizowana została wzorowo, za co serdecznie dziękujemy organizatorowi Klubowi Strzeleckiemu GARDA z Ostródy oraz gospodarzowi Wojskowemu Klubowi Strzeleckiemu „BARYT” w Stanisławowie. Mamy zarazem nadzieję, że nasz Klub otrzyma zaproszenie na kolejne zawody, które będą organizowane w Stanisławowie.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego